Бесплатна медиумска библиотека на НАСА

Целата колекција на слики, звуци и видеа на астронаутите, лансирања, настани и слики од вселената на НАСА отсега е бесплатна за прегледување и симнување.

Сите медиуми се достапни и во висока резолуција што е особено корисно за астрономите аматери.

И покрај сѐ, не веруваме дека припадниците на теоријата за плочата Земја ќе бидат убедени, сепак за нив сѐ што укажува на Земјината топка е дело направено во Фотошоп.

За другите, оваа медиумска библиотека сигурно ќе биде од корист.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *