Audi e-tron рецензија

Е-трон е првиот целосно електричен SUV од Ауди. Има автономија од 400 км и за 5.7 секунди постигнува брзина од 0 до 100 км/час. Батеријата може да се наполни до 80% на брз полнач за само 30 минути што е добро, бидејќи станува збор за голема батерија од
95 киловат-часови.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.