Време е за „3 минути и 53 секунди“!

Порталот Арно.мк подарува 3 книги од авторот Берт Стајн од неговата книга „3 минути и 53 секунди“ која ќе биде преведена на англиски за престижната американска издавачка куќа „Далки аркајв прес“.

Подарокот се однесува ексклузивно на членовите на ФБ групата „Размена на книги и книжевни муабети“, па среќно!

За авторот и делото:

Берт Стајн е псевдоним на авторот Бранко Прља кој активно издава од 2003 година и има објавено повеќе од 15 дела. Повеќе за делото тука, а за авторот на овие линкови: Википедија, Лектира.мк и на сајтот Капка.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.