Размислувате да се селите на Марс? Можеби оваа видео ќе ве предомисли…

Здодеaно ви е од Македонија? Или можеби од планетата Земја?… Планиравте да го „фатите“ првиот лет за Марс преку SpaceX?

Можеби сепак e подобро да останете на Земјата. Ѕирнете го ова интересно видео за реалните услови за живеење на Марс.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *