Алберт Ајнштајн факт#1

Извадок од книгата „Необични факти од животот на Алберт Ајнштајн“
(подготвил: Бранко Прља, издадено од Капка, 2017)

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *